Url چیست؟


کلمه اختصاری URL که مخفف Uniform Resource Locator است، راهی برای شناسایی و دسترسی به مکان یا موضع یک فایل بر روی اینترنت است. همان آدرسی که ما نه تنها برای باز کردن وبسایت ها، بلکه برای دانلود تصاویر، ویدیو، برنامه های نرم افزاری و دیگر فایل‌هایی که بر روی یک سرور میزبانی می‌شوند، استفاده می‌کنیم. به طور کلی میتوان گفت URL نشانی عمومى تمامى صفحات و منابع دیگر بر روى وب جهانى است. اگر همین حالا به نوار بالای مروگرتان نگاهی بیندازید نمونه یک URL را مشاهده میکنید که به اصطلاح و زبان ساده به عنوان همان نام وب سایت از آن یاد میکنیم.


کوتاه کننده لینک چیست؟


لینک ها میتوانند طول های متفاوتی داشته باشند اما استفاده از لینک ها در هر شرایطی مشمول قوانین خاصی است و گاهی هم محدودیت هایی ایجاد می کند. برای مثال طول لینک و کاراکترها نباید از یک مقدار تعیین شده کم تر یا بیشتر شود. حتما برایتان اتفاق افتاده است که برای به اشتراک گذاشتن یک لینک از صفحه مورد نظرتان در یک سرویس دیگر با محدودیت فضا و سیاست های آن سرویس مواجه شوید و یا زمان معرفی یک لینک به دلیل طولانی بودن و استفاده از کارکترهای گوناگون دچار اشتباه شوید و دسترسی ها با مشکل مواجه شوند. در اینجاست که سرویس های کوتاه کننده لینک یا (URL Shortener) همانند سرویس https://1zx.ir به کمک کاربران می آیند و با دریافت لینک موردنظر یک لینک کوتاه در اختیارشان قرار می دهند و در نهایت با یک کلیک بر لینک کوتاه، به سایت و نشانی مورد نظر هدایت میشوند.


اهمیت استفاده از کوتاه کننده لینک چیست؟


کاربران با انگیزه و دلایل گوناگونی به سراغ سرویس های کوتاه کننده لینک میروند. برخی به دلیل نشر لینک های کوتاه تر در شبکه های اجتماعی، برخی به دلیل ارائه نشانی کوتاه تر در جهت بهبود فرآیند در استفاده از ابزارهای بازاریابی همانند ایمیل مارکتینگ و اس ام اس مارکتینگ و غیره. اما ناگفته نماند که لینک های بلند میتواند برای فرآیند بهینه سازی و یا سئو سایت شما هم مضر باشد.

چرا سرویس کوتاه کننده لینک https://1zx.ir را پیشنهاد میکنیم؟

این سرویس کوتاه کننده لینک، با رابط کاربری بسیار ساده، نامحدود و رایگان و بدون نیاز به ثبت نام، در کمترین زمان نیاز شما را برطرف میکند و یک لینک پایدار در اختیارتان قرار میدهد که شما به صورت رایگان میتوانید کلیه بازدید های انجام شده را طبق آمارگیر دقیق مشاهده نمایید. اکثر افراد در کنار کوتاه شدن لینکشان تمایل دارند از نظر بصری و لفظی هم لینکی زیبا داشته باشند. بنابراین 1ZX با دامنه سه حرفی و ساده اش یکی از بهترین گزینه ها برای کاربران است.